Jdi na obsah Jdi na menu

18. 3. 2010

Ve dnech 18.2. - 27.2.2010 proběhlo ve světoznámém středisku klasického lyžování ve švédském Falunu další Mistrovství světa veteránů v běhu na lyžích.

Teploty ve Švédsku byly hluboko pod bodem mrazu první dny v rozmezí -16° až -20°C jeden den klesly ranní teploty dokonce až na -29° C. A protože to byl nejnabitější den závodů, kdy se dopoledne jelo 10 km klasicky a odpoledne 10 km volně, udělali pořadatelé vše co se dalo, aby závod nemusel být přeložen či docela zrušen. Ranní start byl posunut z 9:00 na 10:00 a do té doby se jim podařilo zahřát všechny teploměry v okolí stadionu na potřebných -18 aby se závod mohl vůbec konat.

Celkově se závody vydařily i když český tým tentokrát nedosáhl na žádnou z medailí. Nejblíže byl Josef Vejnar na 5. místě na klasické 45 km trati předposlední den závodů